Archiwum wiadomości

TERMIN SKŁADANIA PRAC W KONKURSIE GKZ I SKZ PRZESUNIĘTY DO 30 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

Biorąc pod uwagę sytuację, związaną z pandemią koronawirusa, organizatorzy „Konkursu GKZ i SKZ na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa”- edycja 2020, przesuwają termin składania prac do dnia 30 października 2020 roku.

Pozostałe warunki znajdują się w Regulaminie Konkursu zamieszczonym na naszej stronie internetowej www.skz.pl.

 

 

ZDALNE PODJĘCIE UCHWAŁ PRZEZ ZARZĄD GŁÓWNY STOWARZYSZENIA KONSERWATORÓW ZABYTKÓW - KOMUNIKAT

W dniu 14 maja 2020 r. wśród członków Zarządu Głównego, w  związku z panującą pandemią, przeprowadzono  głosowanie w elektronicznym, obiegowym trybie korespondencyjnym. 

Przyjęto uchwały zatwierdzające: sprawozdanie finansowe z działalności SKZ w roku 2019, sprawozdania z działalności merytorycznej i finansowej Zarządu Głównego w roku 2019, plan działań i finansów Zarządu Głównego w roku 2020.

O D W O Ł A N A Ogólnopolska Konferencja Naukowa ARCHITEKTURA DREWNIANA W POLSCE – STANDARDY BADAŃ I DOKUMENTACJI Toruń 14-15 październik 2020

Z uwagi na nadzwyczajną sytuację, związaną z epidemią koronawirusa w naszym kraju, po przeprowadzeniu konsultacji, odwołujemy zaplanowaną w październiku Konferencję – przekładając jej organizację na jesień 2021 roku.

Zarząd Główny SKZ

WIELKANOC 2020

Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKANOCNYCH,

W TYM WYJĄTKOWYM I TRUDNYM CZASIE,

WSZYSTKIM CZŁONKOM I SYMPATYKOM

STOWARZYSZENIA KONSERWATORÓW ZABYTKÓW

ŻYCZENIA ZDROWIA, SPOKOJU I NADZIEI

SKŁADA

ZARZĄD GŁÓWNY SKZ

ŻEGNAMY PROFESORA WŁADYSŁAWA ZALEWSKIEGO (1931 – 2020)

Z wielkim smutkiem informujemy, że 23 marca 2020 r. zmarł prof. dr hab. WŁADYSLAW ZALEWSKI – nestor polskiej konserwacji dziel sztuki.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa ARCHITEKTURA DREWNIANA W POLSCE - STANDARDY BADAŃ I KONSERWACJI TORUŃ 14-16 PAŹDZIERNIKA 2020 R.

Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków, Katedra Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Muzeum Etnograficzne w Toruniu zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Architektura drewniana w Polsce – standardy badań i konserwacji”, która odbędzie się w dniach 14-16 października 2020 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego.

POSIEDZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO SKZ – 6 GRUDZIEŃ 2019 r. - KOMUNIKAT

POSIEDZENIE ZARZĄDU GŁÓWNEGO SKZ – 6 GRUDZIEŃ 2019 r. - KOMUNIKAT

Wszystkiego najlepszego!

Wszystkim Członkom i Sympatykom Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków,

najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym 2020 Roku,

w imieniu Zarządu Głównego oraz własnym składa

ANDRZEJ KADŁUCZKA – Prezes ZG SKZ

grudzień 2019 r.

POSIEDZENIE ZARZĄDU GLÓWNEGO SKZ - 24 PAŹDZIERNIK 2019 - KOMUNIKAT

W dniu 24 października 2019 roku odbyło się w Krakowie posiedzenie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

W trakcie posiedzenia:

1. Podjęto uchwały o nadaniu uprawnień rzeczoznawcy:

- dr. ALEKSANDROWI BRODZIEw dziedzinie: architektura i budownictwo; w specjalności: konserwacja zabytków architektury, organizacja prac konserwatorskich.

dr ALEKSANDER BRODA i mgr JERZY ŻMUDZIŃSKI LAUREATAMI NAGRODY „CONSERVATOR ECCLESIAE” 2018

W dniu 7 listopada 2019 r. w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu, podczas Ogólnopolskiej Konferencji „Wokół dziedzictwa – przeszłość i przyszłość w 40. rocznicę śmierci prof. Jerzego Remera” wręczono prestiżowe Nagrody Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków Im. Ks. Profesora JANUSZA Stanisława Pasierba – edycja 2018 DR. ALEKSANDROWI BRODZIE ORAZ MGR. JERZEMU ŻMUDZIŃSKIEMU za całokształt działalności na rzecz ochrony dziedzictwa sakralnego.

Pamięci prof. GERARDA CIOŁKA wyjątkowe spotkanie z synem dr. T. MACIEJEM CIOŁKIEM

W 110 rocznicę urodzin  prof. Gerarda Ciołka

 

Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków Zarząd Główny,

 

Muzeum Łazienki Królewskie

zapraszają

 

w dniu 13 listopada 2019 roku ( środa ) o  godz. 16.00   do Pałacu na Wyspie

na wyjątkowe spotkanie z

 

dr. TADEUSZEM MACIEJEM CIOŁKIEM(University of Canberra )

 

zatytułowane:

FOTORELACJA z Konferencji Aspekty Konserwatorskie i Ekologiczne w Ochronie Krajobrazu

     

 

Zakończyła sie Konferencja Aspekty Konserwatorskie i Ekologiczne w Ochronie Krajobrazu, która odbywała się w dniach 24-25 października w Krakowie, wspólorganizowana przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków.

fot: Jan Zych

 

Złote Odznaki za Opiekę nad Zabytkami

  

Dnia 24 października 2019 r. w Krakowie,  podczas Ogólnopolskiej Konferencji Aspekty Konserwatorskie i Ekologiczne w Ochronie Krajobrazu, za zasługi dla ochrony krajobrazu kulturowego i opieki nad zabytkami, na wniosek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Wicepremier Piotr Gliński, przyznał Złote Odznaki Za Opiekę nad Zabytkami Pani dr Katarzynie Hodor i Pani dr hab. Katarzynie Łakowmy.

Wręczono nagrody i wyróznienienia w Konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

  

Dnia 24 października 2019 r. w Krakowie,  podczas Ogólnopolskiej Konferencji Aspekty Konserwatorskie i Ekologiczne w Ochronie Krajobrazu, wręczono nagrody i wyróżnienia zwycięzcom Konkursu Generalnego Konserwatora Zabytków i ZG Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków na najlepsze prace studialne, naukowe oraz popularyzatorskie, dotyczące ochrony zabytków i muzealnictwa - edycja 2019. 

Na Konkurs 2019 wpłynęło 36 prac, wśród których znalazło się: 22  magisterskich, 10 doktorskich, 2 podyplomowe, 2 publikacje naukowe.